Ogrody przydomowe, zieleń miejsca i wiele innych

Projektowanie ogrodów i terenów zielonych

Dopełnieniem każdego domu czy budynku, bez względu na to, czy mówimy o obiekcie prywatnym czy użyteczności publicznej, jest ogród. Przemyślanie zaprojektowany, starannie wykonany i zadbany, jak nic innego podkreśla architekturę bryły i tworzy z nią harmonijną całość. Mając to na uwadze tworzę moje projekty z pełnym profesjonalizmem i dbałością o detale starając się przy tym uwzględnić wszystkie otrzymane od zleceniodawcy wytyczne. Do każdego klienta podchodzę indywidualnie, wnikliwie wsłuchuję się w jego potrzeby, wspieram go swoją wiedzą oraz doświadczeniem i, w ten sposób, tworzę w pełni unikalny projekt będący bazą dla udanej realizacji.

PROJEKTY OGRODÓW PRZYDOMOWYCH

Kreując najbliższe otoczenie domu jednorodzinnego staram się, aby ogród stanowił przedłużenie i dopełnienie architektury budynku. Kładę duży nacisk na aspekt estetyczny projektowanej przestrzeni, nie pomijając przy tym jednak kwestii funkcjonalnych.

PROJEKTY ZIELENI REPREZENTACYJNEJ

Wykonuję projekty zieleni reprezentacyjnej przy budynkach firmowych, gmachach użyteczności publicznej, hotelach, restauracjach itp. W każdym przypadku biorę pod uwagę przeznaczenie danego obiektu i mając je na uwadze, eksponuję określoną cechę ogrodu, na przykład reprezentacyjność.

PROJEKTY PRZESTRZENI OSIEDLOWEJ

Zieleń osiedlowa to szeroka kategoria obejmująca zarówno wewnętrzne tereny międzyblokowe i place zabaw, jak i parki, skwery czy deptaki. Aranżuję ją kierując się pragnieniem wyciszenia miejskiego zgiełku oraz stworzenia zgodnej zarówno z estetyką zabudowy urbanizacyjnej jak i z naturą przestrzeni.

PROJEKTY RABAT

Planując rabaty kwiatowe koncentruję się na przemyślanym doborze roślin oraz odpowiednim rozplanowaniu ich nasadzenia. W ten sposób uzyskuję optymalnie dostosowane do panujących w danym ogrodzie warunków klomby, które cieszą oko od wczesnej wiosny do późnej jesieni.

KOMPOZYCJE W DONICACH

Kwiatowe, iglaste lub mieszane… Kompozycje w donicach, rozmieszczone na balkonie, tarasie czy rozsiane po ogrodzie, ożywią i uatrakcyjnią przestrzeń. Projektuję efektowne i niebanalne, zarówno pod względem doboru roślin jak i samych donic, aranżacje, które sprostają nawet najbardziej wyrafinowanym gustom.

AUTOMATYCZNE SYSTEMY NAWADNIANIA

Zdając sobie sprawę z tego, że podlewanie to podstawa pielęgnacji ogrodu zajmuję się projektowaniem automatycznych systemów nawadniania. Po dokładnym zapoznaniu się ze specyfiką danego terenu i rozpoznaniu potrzeb uprawianej na nim roślinności planuję optymalne rozłożenie dysz, zraszaczy i dobór sprzętu.

PROJEKTY NAWIERZCHNI

Posiłkując się specjalistyczną wiedzą i doświadczeniem wykonuję projekty nawierzchni ogrodowych takich jak podjazdy i ścieżki. Uwzględniając kryteria estetyczne, zasady kompozycji i funkcjonalność starannie dobieram materiały oraz wspólnie z klientem podejmuję decyzję co do stylu wykonania nawierzchni.

MAŁA ARCHITEKTURA OGRODOWA

Elementy małej architektury, takie jak altana, kapliczka, oczko wodne czy posąg wpływają zarówno na estetykę i charakter ogrodu, jak i na jego funkcjonalność. Kierując się pragnieniem uzyskania spójnej kompozycji pomagam w doborze oraz rozmieszczeniu przestrzennym małej architektury.

ARANŻACJE BALKONÓW I TARASÓW

Nawet na kilku metrach kwadratowych potrafię wyczarować imponujący, pełen kwiatów zakątek. Dbając o zachowanie równowagi pomiędzy elementami dekoracyjnymi oraz roślinnością tworzę niepowtarzalną, funkcjonalną, przywodzącą na myśl prawdziwy ogród przestrzeń wypoczynkową.

CO ZAWIERA PROJEKT?

Efektem współpracy jest opracowanie kompletnego szkicu zagospodarowania terenu zawierającego projekt koncepcyjny w dwóch różnych wariantach, wizualizację 3D, wizję lokalną w terenie, film „Spacer po ogrodzie” oraz projekt wykonawczy. Ten ostatni obejmuje szczegółową planszę z doborem roślin, projekt nawierzchni, ogrodzenia i murków oporowych, a także projekt oświetlenia oraz małej architektury (altany, oczka wodne, huśtawki itp.). Taka dokumentacja, zawierająca szczegółowe informacje dotyczące technologii wykonania poszczególnych elementów ogrodu, umożliwia optymalne rozplanowanie dalszych prac i gwarantuje uzyskanie pożądanego efektu końcowego.

RYSUNKI TECHNICZNE

Projekt ogrodu pełni dwie podstawowe funkcje. Po pierwsze jest wyobrażeniem nowego otoczenia, po drugie natomiast kompleksową dokumentacją umożliwiającą wykonanie aranżacji. Ważnym elementem projektu są rysunki techniczne niezbędne do stworzenia harmonogramu prac, oszacowania kosztów założenia oraz wcielenia go w życie.

SPIS ROŚLIN

Odpowiednio dobierając rośliny nadaję aranżowanej powierzchni pożądany charakter, tworzę ciekawe zestawienia kolorystyczne oraz manipuluję przestrzenią. Umiejętnie wykorzystując właściwości poszczególnych kwiatów rozświetlam lub ożywiam cieniste zakątki oraz koryguję przestrzeń.

NADZÓR AUTORSKI

Na życzenie klienta prowadzę nadzór autorski nad realizacją projektu. Celem tej usługi jest częściowe lub całkowite odciążenie inwestora z potrzeby czuwania nad realizacją prac oraz kompletne wdrożenie przygotowanego projektu. W zależności od okoliczności i potrzeb stosuję go w formie bezpośredniej, kiedy to osobiście wizytuję teren budowy, lub zdalnej, odbywającej się za pośrednictwem internetu.